خیریه دکتر مصطفی نراقی

نیازهای درمانی و محیط زیست

Naraghi Chaity

بنیاد خیریه دکتر مصطفی نراقى با همراهى شرکت غذایى و بهداشتى آماده لذیذ و شرکت دارویى اکتوورکو و کوشش سرکار خانم نهاله نراقی گام هایی مؤثر و پرتوان در جهت رفاه حال نیازمندان کشورمان و رفع نیازهای آموزشی و خدمات درمانی پیموده است که در ادامه برخی از این اقدامات می‌پردازیم.

  • حضور در مناطق آسیب دیده ناشى از حوادث و بلایاى طبیعى اعم از سیل و زلزله در مناطق محروم کشور شامل: اعزام نیروى متخصص درمانى، ارائه دارو، اهدا مواد غذایى متناسب، اهدا پتو و لباس گرم، نوشت‌افزار و همچنین اسباب بازى ویژه کودکان.
  • امدادرسانى به مناطق آسیب دیده ناشى از زلزله در کشور سوریه شامل: ارسال پتو و وسایل گرمایشى، اقلام دارویى، تجهیزات پزشکى و مواد غذایى براى زلزله زدگان سوریه.
  • تهیه محلول ضدعفونى، لباس حفاظت شخصى و توزیع در مراکز درمانى و بیمارستان‌ها
  • تهیه و اهدا مواد خوراکى، امکانات آموزشى، ملزومات پزشکى و دارویى، و کمک‌هاى نقدى به سایر سازمان‌ها و موسسات خیریه.
  • تجهیز داروخانه تیم ملى کشتى شامل دارو و مکمل‌هاى مورد نیاز و همچنین تجهیزات درمانى و فیزیوتراپى این مجموعه.
  • حمایت از محیط‌بانان حیات وحش میانکاله
  • پاک‌سازى مکان‌هاى عمومى شامل: پاک‌سازى ارتفاعات شمشک و دربند سر، پاک‌سازى دشت شقایق پلور و…

 

حمایت سرکار خانم نهاله نراقی در زمینه درمان و محیط زیست

ترویج فرهنگ پاسداری از طبیعت و حیات‌وحش ایران و حفظ ارزش‌های این میراث  کم‌نظیر از یک سو و حمایت حداکثری به جهت گام برداشتن در این مسیر از سوی دیگر، یکی از بزرگ‌ترین اهداف مؤسسه خیریه دکتر نراقی است. در سال‌های اخیر بنیاد خیریه دکتر نراقی فصل جدیدی را در فعالیت‌های زیست محیطی آغاز کرده است. این بخش به ویژه در شرایط توسعه پایدار جوامع محلی بسیار مهم است؛ در این مسیر هیچگاه از اهمیت آموزش و تجهیز شهروندان بومی و ترویج فرهنگ حمایت از محیط زیست غافل نشده‌ایم و در تلاشیم تا با مجموعه اقدامات مؤثر در حفظ محیط زیست، مقابله با آسیب‌های طبیعی و غیرطبیعی و توسعه فرهنگ و آموزش حمایت از محیط زیست ارزشمند کشور پهناورمان سهیم باشیم.

نهاله نراقی Nahaleh Naraghi

 

وظیفه اجتماعی حفظ محیط زیست

در سال‌های اخیر بنیاد دکتر نراقی فصل جدید را در فعالیتهای زیست محیطی آغاز کرده است. این بخش به ویژه در شرایط توسعه پایدار جوامع محلی بسیار مهم است و همجنین بعد آموزشی آن برای شهروندن در راهبردهای محوری بنیاد هست.

حمایت از پناهگاه حیات وحش میانکاله

تالاب میانکاله یکى از مهم ترین پناه‌گاه‌هاى حیات وحش و اکو سیستم های آبی کشور است که تغییرات دو دهه اخیر تاثیرات مهمی بر ساختار و کارکرد این تالاب گذاشته است. مجموعه اکتوور کوشاست تا با آماده‌سازى و اهدای بسته‌هاى غذایى به محیط‌بانان، تعمیر اتومبیل‌هاى گشت محیط بانى، هم چنین تامین تجهیزات و پشتیبانى از محیط‌بانان، در این امر مؤثر واقع شود.

پاك‌سازى مکان‌هاى عمومى

پاك نگه داشتن زمین از آلودگى‌ها و پاک‌سازى آن از آلاینده‌هاى محیط زیستى در شرایط کنونى بر همگان واجب است. فرهنگ‌سازى در این راستا از دیگر اهداف طرح‌هاى مشارکتى بنیاد و شرکت‌ها است. از جمله فعالیت‌هاى صورت گرفته در این بخش مى‌توان به پاک‌سازى ارتفاعات شمشک و دربندسر، پاک‌سازى دشت شقایق و پلور اشاره کرد.