خیریه دکتر مصطفی نراقی

کارگاه سراجی

کارگاه سراجی خیریه خانواده نراقی - Naraghi family charity sewing workshop

تجهیز کارگاه سراجی به همت خیریه خانواده محترم نراقی

سراجی در واقع استفاده از چرم طبیعی در تزیین و ساخت محصولات چرمی مانند کیف، کفش و… با استفاده از شیوه‌های سنتی است. به بیان سرکار خانم نهاله نراقی با توجه به اینکه صنایع دستی چرمی بسیار محبوب و پرطرفدار است، روز به روز احساس نیاز بیشتری برای تولید این محصولات با الهام از هنر سنتی سراجی و تلفیق سنت و مدرنیته در بازار ایران حس می‌شود. در راستاى تحقق هدف آموزش تولید، درآمدزایى و خودکفایى دانش‌آموزان خیریه دکتر نراقی در هنرستان دخترانه ربابه طاهباز آموزش رشته سراجى را، شامل 3 کارگاه فعال که مجهز به 8 چرخ سراجى با ظرفیت 50 دانش‌آموز راه‌اندازى کرد.

لازم به ذکر است محصولات تولیدى این گروه آموزشى در نمایشگاه‌هاى داخلى آموزش و پرورش به نمایش درآمد و با استقبال زیادى از سوى بازدیدکنندگان روبرو شد.

کارگاه سراجی خیریه خانواده نراقی Naraghi charity

خانم نهاله نراقی (عضو هیات امنای موسسه خیریه دکتر نراقی) در این زمینه بیان کردند: هنر سراجی از دیرباز تاکنون مورد توجه بوده و هم اکنون با تلفیق ذوق و هنر دانش آموزان و تلفیق هنری باستانی با نیازها و مد امروز، همچنان نیز مورد اقبال عمومی است و مشتریان زیادی دارد؛ امید است کارگاه سراجی هنرستان دخترانه در سال‌هاى آتى بتواند بخشى از بازار تولید داخل را پاسخگو باشند.

شما می‌توانید با دیدن و خریداری محصولاتی که توسط کودکان و نوجوانانی که تحت پوشش خیریه نراقی هستند، تولید شده‌اند، از آن‌ها حمایت کنید. این کودکان و نوجوانان، با استفاده از استعداد و خلاقیت خود، محصولات متنوعی را با هنر و نبوغ سرشار خود ساخته‌اند که شما می‌توانید آن‌ها را در صفحه محصولات وبسایت خیریه دکتر نراقی مشاهده کنید.

با خرید از این محصولات، شما نه تنها به خودتان و عزیزانتان لذت می‌بخشید، بلکه به کودکان و نوجوانانی که نیاز به حمایت و رشد دارند، کمک می‌کنید. همچنین به این جوانان اعتماد به نفس و امید به آینده می‌دهید و استعداد و خلاقیت آن‌ها را تشویق می‌کنید.

شماره تماس جهت سفارش محصولات : 09100539180